Przejdź do treści

Kursy na wózki widłowe dające niemieckie uprawnienia uzyskasz już w Krakowie!

Już od października w Krakowie możliwość odbycia kursu na wózki widłowe i uzyskania niemieckich uprawnień!

Kursy na wózki widłowe Kraków……. Ale że co? Tak, tak… 🙂 Zaznajomieni z tematem uprawnień na wózki widłowe z pewnością zwrócą uwagę, że przecież uprawnienia nabyte w Polsce i egzaminy nadzorowane przez instytucję dozoru technicznego są ważne na terenie całej Unii Europejskiej! Tak, to prawda! Jednak okazuje się, że rzeczywistość w Niemczech jest specyficzna….. Nie chcemy tutaj jakkolwiek zniechęcać czy podważać sensu zdobywania uprawnień w polskich ośrodkach szkoleniowych, tłumaczonych na dowolny język itd. Nie chcemy też zgłębiać tematu pobłażliwego traktowania ze strony niemieckich pracodawców (aby nie powiedzieć dosłownie ignorowania) kwalifikacji zdobytych w polskich ośrodkach szkoleniowych.

Na bazie wieloletniego doświadczenia w Polsce a od roku 2015 jako Niemiecki Ośrodek Szkoleniowy “Schulungs und Kurszentrum” z siedzibą w Wülfrath – Nordrhein-Westfalen (NRW – Północna Westfalia), postanowiliśmy “ukrócić rozterki” rodaków wyjeżdżających do pracy w Niemczech. Niemieckie uprawnienia zdobyte w niemieckim ośrodku szkoleniowym z siedzibą w Wülfrath, można uzyskać już w Krakowie – nowo powstałej filii – jeszcze przed wyjazdem! Oczywiście zajęcia prowadzone są w języku polskim a same uprawnienia wystawiane są w języku niemieckim – bez dodatkowych tłumaczeń. Z tej samej racji, że są honorowane w całej Unii – również w Polsce, mogą być tłumaczone na dowolny inny język jak np. angielski, holenderski, duński, szwedzki – dosłownie taki, dokąd wybieramy się do pracy 🙂

Schulungs und Kurszentrum – Ośrodek Szkoleniowy filia Kraków

Kursy na wózki widłowe Kraków

Kraków, ul. Jugowicka 6B

tel. 88 222 33 66

 • Kursy – wózki widłowe,
 • Kursy – operator suwnic,
 • Kursy – operator podestów ruchomych,
 • Kursy – operator żurawi,
 • Kursy – koparki, ładowarki, spychacze, walce,
 • Kursy – uprawnienia wysokościowe,
 • Kursy – monter rusztowań,
 • Kursy – BHP SCC/VCA.

Dla klientów niemieckojęzycznych polecamy “bliźniaczą wersję” tegoż portalu pod adresem:

Oczywiście lista możliwych kursów jest całkiem obszerna i wychodzi poza same kursy na wózki widłowe w Krakowie 🙂

Kursy na wózki widłowe Kraków

Do osób biorących pod uwagę pracę w Niemczech kierujemy dodatkową ofertę. Jest ona specyficzna a dokładnie ujmując “kompleksowa”.

Z własnego doświadczenia (jako pracownicy i organizatorzy, którzy kiedyś też wyjechali) “na własnej skórze” doświadczyliśmy tego, co nęka każdego po raz pierwszy myślącego o wyjeździe do pracy w Niemczech…. Nie znam języka….. nie mam tam nikogo, kto mógł by pomóc, nie wiem gdzie są sklepy, urzędy…. nie wiem jak szukać pracy….. a jeśli już, to w końcu nie znam języka…. i błędne koło się zamyka.

Nasza nowa oferta jest kompleksowa, gdyż:

 • już w Polsce możesz zdobyć konkretne kwalifikacje w niemieckim ośrodku szkoleniowym – np. kursy na wózki widłowe Kraków,
 • pomagamy w rekrutacji do pracy,
 • oferujemy pomoc w zameldowaniu i zdobyciu zakwaterowania (nasza instytucja prowadzi działalność w dodatkowym obszarze jak wynajem mieszkań dla pracowników i firm),
 • pomoc w założeniu konta bankowego, uzyskaniu obowiązkowego ubezpieczenia w przypadku zatrudnienia,
 • w przypadku dojazdu do pracy możemy zapewnić transport do zakładu pracy i z powrotem,
 • zapoznanie z lokalizacją sklepów (w tym również polskich), polskojęzycznych lekarzy, kościoła itp.,
 • opieka w powyższym zakresie oferowana jest przez pierwszy miesiąc. Dlaczego tylko miesiąc? Bo później każdy staje się samodzielny, pewny swego miejsca i potrafi sobie samodzielnie poradzić i nie potrzebuje opieki – a taki jest cel naszej oferty!

Zapraszamy do kontaktu i zapoznania się ze szczegółami!

Więcej szczegółów (jak zdjęcia i filmy), uzyskają Państwo odwiedzając nasz portal poświęcony mieszkaniom i pokojom na wynajem dla firm i pracowników: